2 marca 2016 Bayern sensacyjnie przegrywa z Mainz! Ciekawa sytuacja w tabeli przed klasykiem!

Sensacja w Monachium! Bayern przegrywa z Mainz 1:2. Bawarczycy ponieśli dopiero drugą porażkę w tym sezonie, a pierwszą na własnych stadionie (ostatni raz przegrali w maju z Augsburgiem). Gole dla Mainz zdobyli Jairo Samperio i Jhon Cordoba. Dla mistrzów Niemiec trafił Arjen Robben.

Porażka, przy jednoczesnym zwycięstwie Borussii Dortmund, oznacza, że zespół Thomasa Tuchela zbliżył się do lidera na pięć punktów. W sobotę czeka nas więc w Dortmundzie wspaniały klasyk!!

Moguncjanie zagrali w tym spotkaniu bardzo konsekwentnie w defensywie,wyprowadzając na dodatek zabójcze kontry. Gospodarze mieli natomiast problemy ze sforsowaniem szczelnej defensywy podopiecznych Martina Schmidta, słabiej zagrał też Robert Lewandowski, który nie powiększył swojego dorobku bramkowego. Warto dodać, że szwajcarski szkoleniowiec zespołu z Coface Arena jest dopiero drugim trenerem, który odniósł zwycięstwo nad monachijczykami (wcześniejsze wygrane m.in. 3:2 w 2010 roku były dziełem wspomnianego wcześniej Tuchela).

W innych środowych meczach było równie ciekawie. Sensacyjnie zakończył się mecz na Bay Arena, gdzie Bayern przegrał kolejne spotkanie, tym razem z Werderem. Bremeńczycy, po zwycięstwie w Leverkusen w Pucharze Niemiec, mogą wyjeżdżać z uśmiechem na ustach, a z największym zaś Claudio Pizarro. Doświadczony Peruwiańczyk ustrzelił hat-tricka i potwierdził, że mimo wieku jest snajperem co się zowie. Sebastian Boenisch całe spotkanie przesiedział na ławce.

Pizarro
Pizarro to bohater środowego wieczoru w Bundeslidze

Bolesnej porażki doznał VfB Stuttgart. Podopieczni Kramny’ego, którzy dobrze zaczęli rundę wiosenną, ale w weekend przegrali z Hannoverem, ulegli na Borussia – Park zespołowi miejscowej Borussii Moenchengladbach 0:4. Przemysław Tytoń zagrał 90 minut. Dramatyczny przebieg miało starcie Schalke – HSV. Goście z portowego miasta szybko objęli prowadzenie, ale ostatecznie to „Koenigsblauen”, po golach Meyera, Huntelaara i Schoepfa, wygrali 3:2. Warto dodać, że Artjoms Rudnevs zaczął mecz na ławce rezerwowych, wszedł w 63. minucie za Lasoggę. Z kolei najmłodszy trener Bundesligi, Julian Nagelsmann, wygrał kolejne spotkanie. Jego Hoffenheim pokonało Augsburg 2:1, a inna drużyna, która znajduje się w dolnej połowie tabeli – Eintracht – uległa Hercie 0:2.