Bayern mistrzem jesieni!

16 grudnia 2007 Bayern mistrzem jesieni!

17. kolejka była ostatnią w rundzie jesiennej i zarazem kończącą rok piłkarski w Niemczech. Teraz piłkarze udadzą się na zasłużony odpoczynek. Sezon można uznać za bardzo ciekawy, mistrz jesieni wyłoniony został dopiero w sobotę. Dziś rozegrano dwa ostatnie spotkania.

W niedzielne popołudnie spotkały się drużyny z dołu tabeli. FC Hansa Rostock podjęła na własnym stadionie VfL Bochum. Gospodarze wygrali 2:0, a w meczu udział wzięło dwóch Polaków. Marcin Mięciel rozegrał całe spotkanie, natomiast Tomasz Zdebel na boisku przebywał do 62. minuty.

Na taki obrazek piłkarze z Monachium będą musieli jeszcze poczekać
Na taki obrazek piłkarze z Monachium będą musieli jeszcze poczekać (fot. worldcupjapankorea.com)

W drugim niedzielnym spotkaniu MSV Duisburg podjął Eintracht Frankfurt. Mecz nie stał na wysokim poziomie, a o zwycięstwie gości zadecydowała jedna bramka. W 40. minucie Grek Amanatidis popisał się ładnym uderzeniem z szesnastu metrów, pokonując w efekcie Toma Starke.

Sobota

Arminia Bielefeld dość niespodziewanie pokonała 2:0 mistrza Niemiec, VfB Stuttgart. Mecz był niesamowicie zacięty i pełen dramaturgii. Przez bardzo długi czas utrzymywał się remis. Bramkę dopiero w 79. minucie zdobył Jonas Kamper. Wynik ustalił Artur Wichniarek, strzelając gola w 93. minucie! Było to siódme trafienie Polaka w tej rundzie. Goście spotkanie kończyli w „dziewiątkę”, bowiem czerwoną kartkę ujrzeli Pavel Pardo i Ricardo Osorio.

Niezwykle ciekawie było też w Bremen. Werder, który deptał ostatnimi czasy Bayernowi Monachium po piętach, wreszcie zrównał się z nim w tabeli. Było to możliwe dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad piłkarzami Bayeru Leverkusen, oraz potknięciu właśnie Bayernu. Wygrana Werderu nie było jednak sprawą oczywistą, wszak „Aptekarze” w ostatnich tygodniach spisywali się znakomicie. Początek sobotniego meczu również nie wskazywał na wiktorię. To goście już w 6. minucie objęli prowadzenie i napędzili stracha gospodarzom. Potem jednak warunki dyktowali „Die Werderaner”. Prawdziwym katem okazał się powracający do zdrowia Ivan Klasnic, który zdobył dwie bramki. Po jednym golu dołożyli Diego, Fritz oraz Rosenberg, a goście zdołali odpowiedzieć już tylko jednym trafieniem, i mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Werderu.

Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze VfL Wolfsburg. „Wilki” rozbiły 4:0 Borussię Dortmund, która pod koniec rundy grała wyśmienicie. Niestety w spotkaniu nie brał udziału Jacek Krzynówek, który ma problem z wywalczeniem miejsca w podstawowej jedenastce. W meczu wystąpił za to inny Polak, Jakub Błaszczykowski. Kuba, już tradycyjnie, wystąpił na prawej obronie.

Swoją wartość potwierdził Karlsruher SC, remisując na własnym boisku z Hamburgiem SV. Gospodarze byli bardzo bliscy zdobycia trzech punktów, ale w ostatniej minucie bramkę dla HSV zdobył Ivica Olic.

Lider rozgrywek, Bayern Monachium zremisował bezbramkowo na stadionie olimpijskim w Berlinie z tamtejszą Herthą. W 72. minucie na murawie pojawił się Łukasz Piszczek. Stadion w Berlinie był zapełniony po brzegi, a w stolicy Niemiec nie zdarza się to często, ze względu na ogromną pojemność obiektu. Bezbramkowy remis potwierdził niską formę Bayernu, ale taki rezultat pozwala Bawarczykom na spędzenie zimy jako lider.

Piątek

Mecz otwierający 17. kolejkę okazał się nadzwyczaj ciekawy. Ostatnie w tabeli Energie Cottbus musiało stawić czoła Hannoverowi 96. Gospodarze sprawili nie małą niespodziankę, wygrywając aż 5:1. Dzięki temu zwycięstwu, Chociebużanie przesunęli się na przedostatnią pozycję.