16. kolejka Axpo Super League

Najciekawszy mecz tej kolejki pomiędzy drugą a trzecią drużyną tabeli zakończył się remisem. Wynik wykorzystał FC Basel, który pokonał FC Luzern i umocnił się na pozycji lidera.

Mecz w Bernie przyciągnął na stadion ponad 18 tysięcy widzów, którzy bramek doczekali się dopiero w drugiej połowie spotkania.  Pierwszego gola zdobyli goście, a strzelcem okazał się niezawodny w tym sezonie Rafael De Araujo. YBB wyrównał w 70 minucie za sprawą Hakana Yakin, który jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Sporo pracy w meczu miał sędzia, który aż 10 zawodników upomniał kartkami.

FC Basel miał teoretycznie dużo mniej wymagającego rywala w tej kolejce – po kwadransie gry podopieczni Christiana Grossa prowadzili już 2:0 za sprawą napastników Marco Streller i Felipe Caicedo. Druga połowa rozpoczęła się od gola kontaktowego dla Luzern, jednak FCB szybko podwyższył na 3:1. W 61 minucie Jean Michel Tchouga pokonał bramkarza gospodarzy i było 3:2. Mimo kolejnych podbramkowych sytuacji, prawie 22 tysiące widzów nie oglądało już goli w tym meczu.

Dobre spotkanie zaliczył na swoim koncie FC Sion. Drużyna Zbigniewa Zakrzewskiego rozgromiła 5:1 FC St. Gallen. Niestety Polak nie pojawił się na murawie.

16 kolejka okazała się obfita jeżeli chodzi o strzelone bramki, średnia na mecz to ponad 4 gole. Na trybunach łącznie zasiadło 58 200 widzów.