15. kolejka Axpo Super League

W dwóch najważniejszych pojedynkach piętnastej kolejki zwyciężyli faworyci. FC Basel pokonało słabo spisujący się Grasshopper, a FC Zurich wygrał z drużyną Zbigniewa Zakrzewskiego - FC Sion.

Zarówno piłkarze Bazylei jak i FC Zurich w przypadku spotkań na własnym boisku świetnie się prezentują w tym sezonie – za wyjątkiem jednego remisu, kluby te zanotowały u siebie same zwycięstwa. Nie inaczej sytuacja wyglądała w tej kolejce. Można było przypuszczać że FC Sion, które zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli, stawi większy opór rywalowi. Tak się jednak nie stało i już w 5 minucie padł pierwszy gol dla Zurichu. Goście zdołali szybko odpowiedzieć za sprawą Reseta Virgile, który doprowadził do remisu minutę później. Jak się okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu dla Sion. Virgile zszedł z boiska w 65 minucie, a jego miejsce zajął Zbigniew Zakrzewski. W drugiej połowie FCZ strzelił trzy bramki, z czego dwie na swoim koncie zapisał Rafael De Araujo. Ten zawodnik prowadzi w klasyfikacji strzelców z dziesięcioma trafieniami na koncie.

Pozostałe spotkania  zakończyły się remisami. Gole oglądali tylko kibice w Neuchatel, gdzie miejscowy Xamax zremisował 1:1 z St. Gallen.

Frekwencja w tej kolejce była wysoka i wyniosła łącznie 58 500 widzów na pięciu obiektach. Najciekawsze zapowiadający się mecz w następnej kolejce to pojedynek pomiędzy Young Boys Bern a FC Zurich. Można być pewnym, że nie zabraknie emocji w Bernie.